Ako nájsť hudbu vo videu?


Do Youtube vyhľadávača zadajte text pesničky
Pozeráte nejaké video a zapáči sa vám použitá hudba. Pokiaľ rozumiete anglicky, napíšte text ktorý si zapamätáte do vyhľadávača na Youtube. Vyskočia vám návrhy s videoklipmi pesničiek v ktorých sa daný text nachádza. Následne si len vypočujete po jednom dané pesničky a vyberiete tú vami vyhľadávanú. Ak nájdete vami vyhľadávanú hudbu môžete ju jednoducho stiahnuť pomocou mp3 konvertora, ktorý nájdete na Googli. Medzi takéto konvertory patrí napríklad flvto, flv2mp3 a podobne. Keď sa dostanete na stránku konvertora, jednoducho skopírujete link videa s vašou hudbou z Youtube a vložíte ho do konvertora. Počkáte nejakú dobu kým sa video skonvertuje do mp3, a následne jednoducho cez tlačidlo sťahovania stiahnete vašu hudbu vo formáte mp3.

yout tube
 
Čítajte komentáre pod videom
Hudba vo videu je často krát vyhľadávaná viacerými ľuďmi. Pod video sa nachádza sekcia s komentármi od ľudí ktorý video hodnotia a dávajú naň svoje názory. Častokrát sa v komentároch nachádza aj komentár, kde divák žiada o pomoc pri získaní názvu hudby použitej vo videu. Následne mu niekto, kto hudbu pozná zvykne odpovedať hneď pod jeho komentár. Pokiaľ si chcete ušetriť prácu s hľadaním toho pomocného komentára, použitím klávesy CTRL+F môžete zadať do všeobecného vyhľadávania kľúčové slova ako napríklad „song“ alebo „pesnička“ a následne stlačiť klávesu ENTER. Závisí to od jazyka v ktorom je dané video nahrané.

web
 
Použite nahrávacie aplikácie na identifikovanie hudby
Medzi takéto aplikácie patri napríklad Shazam, SoundHound a iné. Podstata aplikácie spočíva v nahraní niekoľko sekundovej zvukovej stopy do aplikácie, ktorá následne vyhodnotí a zobrazí najpravdepodobnejší výsledok ktorý sa bude zhodovať s vami hľadanou hudbou. Výsledkov sa môže zobraziť aj viac, preto je potrebné skúšať každý jeden. Pokiaľ vám hudbu nenájde, skúste nahrávanie zvukovej stopy opakovať a skúste pokus ešte raz.