Extrudovaný polystyrén

XPS – Extrudovaný polystyrén ( STYRODUR ), v skratke XPS je vlastne tepelnoizolačný pomocník všade tam kde potrebujete ochrániť pre vysokými teplotami, chladom ale aj vlhkosťou. Je to skvelý pomocník pri budovaní nových projektov ale aj pri rekonštrukciách a prerábkach domov, bytov a iných budov. Jedná sa v podstate o polystyrén, ktorý je k dispozícii v rôznych veľkostiach a hrúbkach, jeho zloženie je bez obsahu freónov – FCKW, HFCKW a HFKW, preto je ekologicky šetrný, obsahuje bunečný plyn tzn. vzduch.


pvc-insulation-panels-foam-sandwich-panels-90136-3401917


Medzi jeho popredné prvenstvá patria : – vysoká odolnosť voči tlaku (až do 700 kPa podľa typu, pri 10% stlačení.)

– takmer nulová nasiakavosť

– výborné tepelnoizolačné vlastnosti

– vysoká odolnosť proti hnitiu

Svojou vysokotlakovou odolnosťou je vhodný na použitie ako podlahový polystyrén a zároveň pre jeho proti mrazové vlastnosti a odolnosti hnitiu je využívaný okrem iného pri stavbe ciest. Je možné ho využiť aj pri styku so zeminou kde pri dostatočnej hrúbke jeho pevnosť zabráni prerastaniu korienkov. Taktiež je vhodné ho využiť na sokel budov kde zabráni prechodu vlhkosti a chladu, veľmi dobre priľne na jeho povrch lepidlo na báze asfaltu, alebo na asfaltovo-cementovej báze. Svoje uplatnenie skutočne nájde pri všetkých druhoch projektov, rekonštrukciách a stavieb.

tepelna_izolacia_zakladovej_dosky

Možnosť jeho využitia vysoko oceníte na novostavbe ale rovnako aj na starých vlhkých domoch kde s jeho pomocou docielite dodať domu či budove nový a funkčný,,šat,,. Je vhodný na využitie ako v exteriéri tak aj v interiéri. Možnosť využitia na zateplenie striech čím získate ľahšiu stropnú konštrukciu,zabránite úniku tepla a v lete zasa prehrievaniu priestorov. Jeho využitie je skutočne všestranné.

Štítky: