Pir doska

PIR doska je typ novodobého izolačného materiálu je vyrábaný z polyuretánovej tvrdenej peny s obojstranným polepom. Ide o izolácie s najvyšším tepelným odporom pri minimálnej hrúbke dosky či panelu spomedzi všetkých bežne používaných izolačných materiálov. Sú vhodným riešením najmä v prípadoch sendvičových konštrukcií, ak je potrebné šetriť na hrúbke tepelnoizolačnej vrstvy alebo ak sa vyžaduje dosiahnutie bezkonkurenčných tepelnoizolačných parametrov.

Tieto dosky sú vyhotovené v rôznych hrúbkach od 20 mm do 250 mm. Povrchy jednotlivých dosiek sú upravené z oboch strán podľa určenia so zámkom alebo rovným okrajom.

Pir doska

PIR dosky a panely sa vyznačujú zvýšenou odolnosťou proti ohňu, lepšími izolačnými vlastnosťami, minimálnou nasiakavosťou, malou hmotnosťou, jednoduchou manipuláciou, vyššou pevnosťou v tlaku a odolnosťou voči škodcom. Dodávané sú v hrúbkach od 20mm do 250mm a delia sa podľa miesta použitia na stenové, fasádne a strešné. Izolačné PIR dosky sú výrobky, ktoré v sebe spájajú modernosť s unikátnymi tepelnoizolačnými vlastnosťami, sú priateľské k prírode a šetrné k životnému prostrediu.

Slúžia teda na zateplenie fasády (najmä u energeticky úsporných stavieb ako sú pasívne domy a nízkoenergetické domy), šikmých a rovných striech, podláh a stropov. Vhodné sú aj na zateplenie drevostavieb. Tie vďaka použitiu PIR dosiek majú vynikajúce úžitkové vlastnosti a dosahujú parametre pre nízkoenergetické domy.

Cena izolačných PIR dosiek a panelov závisí najmä od zvolenej hrúbky, povrchovej úpravy, typu spoja (zámok alebo rovný okraj), plochy v metroch štvorcových, farby a rozmerov.

Veľká výhoda je aj vysoká pevnosť v tlaku (až do 200kpa), takmer vôbec nenasiakajú vodou a sú veľmi ľahké, takže je s nimi jednoduchá manipulácia. Súčasne je to hygieniecký, recyklovateľný a ekologicky nezávadný materiál odolný voči škodcom.

Pir doska na strechu

PIR dosky je možné inštalovať na izoláciu podláh, stien, na šikmé ale aj rovné strechy. Ak potrebujete šetriť na hrúbke tepelnoizolačnej vrstvy alebo chcete dosiahnuť bezkonkurenčné tepelnoizolačné parametre, je tento materiál stvorený práve pre Vás.

Štítky: