Zábradlie

Nerezové zábradlie sa v poslednej dobe stáva neoddeliteľnou súčasťou budov, rodinných domov, obchodných centier a bytových komplexov. Je nielen funkčným, ale aj moderným a výrazným estetickým prvkom. Nerezové zábradlie disponuje viacerými výhodami ako dlhá životnosť pri zachovaní pôvodného stavu. Nevyžaduje si žiadnu povrchovú úpravu, údržba spočíva iba v odstránení nečistôt.

Jednou z možností realizácie nerezového zábradlia je stĺpikové zábradlie so sklenenou výplňou, kde nosný prvok tvorí konštrukcia vyplnená lepeným sklom connex, ktoré je nekalené a najčastejšie sa používa v čírom alebo mliečnom prevedení.

Balkóny, terasy i schodištia, či už v domoch, vo firmách alebo v obchodných priestoroch majú jedno spoločné. Zábradlie.

Jeho funkcia je nielen bezpečnostná a pre dokončenie stavby a kolaudácie nevyhnutná, ale i estetická.

Nerezové zábradlie

V súčasnej dobe je na trhu viacero možností pre výber vhodného zábradlia. Balkónové zábradlie ale i to schodišťové môže byť vyrobené z dreva, hliníku, skla, pozinkované alebo nerezové. Či už riešite zábradlie pre interiérové alebo vonkajšie priestory, v oboch prípadoch je vhodným riešením nerezové zábradlie na balkón a schody.

Nerezové zábradlia

Nerezové balkónové zábradlie má svoje výhody. Oceníte minimálnu potrebu údržby a to vďaka antikorovému materiálu. Údržba obvykle spočíva v občasnom leštení vhodnými prípravkami, ktoré podporia životnosť, zbavia nečistôt a dodajú luxusný lesk. Životnosť dosahuje i niekoľko desiatok rokov. Vo vonkajšom prostredí je pôsobenie vonkajších vplyvov ďaleko silnejšie, než v interiéri. Nepriaznivý vplyv má hlavne kyslosť vody. Preto sa pre vonkajšie využitie vyrába z odolnejšej ocele. Je doporučené aspoň raz za rok preleštiť zábradlie na balkón z nereze špeciálne navrhnutými prípravkami pre tento účel.

Čo sa týka estetického dizajnu, tak tento materiál pôsobí veľmi moderne a elegantne a nepôsobí ako rušivý element.

Štítky: